BezAsfaltu_Tours-28

Pamir HighWay – Motocyklowa Przygoda 18/07 – 31/07 2020

Koszt: 2,800.00 

Pamir HighWay – to motocyklova przygoda przeznaczona dla riderów rządnych górskich szutrowych zakrętów, przełęczy i przepraw rzecznych w otoczeniu  6-cio tysięczników łańcucha Tien Shan. Na naszej wyprawie wjedziesz swoim motocyklem na 4600 m.n.p.m., przejedziesz legendarna i kultową drogą Pamir Highway, dojedziesz do trójstyku granic Tadżykistanu, Chin i Afganistanu oraz zasmakujesz lokalnej kuchni i tradycji.

Nie masz czasu na miesięczny urlop, nic trudnego BezAsfaltu zadba o to, aby Twój motocykl z bagażami już czekał na Ciebie w Biszkeku – w mieście gdzie zaczniemy naszą wspólna dwutygodniowa przygodę.

Od samego początku do końca Twojej wyprawy będziemy do twojej dyspozycji. Odbierzemy z lotniska, poprowadzimy całą grupę po najważniejszych atrakcjach wyprawy. Nasze samochody wyprawowe będą służyć pomocą w transporcie bagaży, zapasowego paliwa, narzędzi. Nasi przewodnicy, kierowcy samochodów, także motocykliści, pokażą Kirgistan i Tadżykistan z najlepszej, motocyklowej strony. Wspólnie powłóczymy się po dzikich górach, wspólnie pokempingujemy pod 1000-cem gwiazd, wspólnie zobaczymy unikalne niedostępne miejsca Azji gdzie zwykły turysta nigdy nie dociera. Po wyprawie Ty wsiadasz do samolotu, a my zajmujemy się transportem powrotnym Twojego motocykla.

 • Typ wyprawy Rodzaj wyprawy
  Hotele, Noclegi w namiotach, Wyprawa Motocyklowa
 • Poziom trudności Offroad
  2/8
 • Wielkość grupy
  10
Pamir HighWay – Motocyklowa Przygoda 18/07 – 31/07 2020

Uczestnictwo w wyprawie 1400 Euro plus 1400 Euro transport motocykla (Warszawa-Biszkek-Warszawa) Razem 2800 Euro

 1. Wyprawa odbędzie przy minimalnej liczbie 4ch motocykli potwierdzonych zaliczką. W przypadku gdy nie zostanie osiągnięte minimum zgłoszeń, wpłacone do tej pory zaliczki zostaną zwrócone nadawcą. Maksymalna grupa to 10 motocykli.
 2. Motocykle mogą mieć kufry / bagaże niemniej proszę pamiętać, że każdy dodatkowy kilogram bagażu może zdecydowanie utrudnić poruszanie się w terenie.
 3. Organizator zapewnia dla obsługi grupy samochód serwisowy 4×4 wraz z przewodnikiem..
 4. Organizator zabiera do samochodu serwisowego po 1 worku gumowym max 250L na każdego motocyklistę. Każde dodatkowe bagaże muszą być wiezione na motocyklu.
 5. Organizator zapewnia w cenie uczestnictwa opłacone, zarezerwowane 9 noclegów w hotelach / home stay-ach. 4ry pozostałe noclegi będą odbywały się w terenie na dzikich kampingach
 6. Uczestnik powinien mieć własny namiot, karimatę, śpiwór
 7. Organizator zapewnia opłacone w cenie uczestnictwa wyżywienie w trakcie 9 noclegów w formie obiadokolacji / śniadania. Pozostałe wyżywienie w trakcie dnia, oraz w trakcie pozostałych 4ch noclegów w terenie leży po stronie uczestnika.
 8. Każdy uczestnik / motocyklista musi zabrać ze sobą ubranie na każdą pogodę. Normalnym w górach jest występujący przymrozek nocny, oraz temperatury powyżej 30st na niektórych odcinkach dziennych.
 9. Organizator w trakcie awarii motocykla zobowiązuje się do organizacji pomocy mechanika ewentualnie transportu motocykla do najbliższej miejscowości w której uczestnik może oczekiwać na pomoc / transport do punktu początkowego. Jeśli awaria motocykla lub niezdolność uczestnika do jazdy będzie dłuższa niż jeden dzień, organizator po zapewnieniu pomocy mechanicznej / medycznej / logistycznej pozostawia uczestnika w celu kontynuowania wyprawy z resztą uczestników.
 10. Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany planów i terminów wynikających z powyższej agendy ze względu na okoliczności nie wynikające z winy organizatora (zmienne warunki atmosferyczne / pogodowe, wypadek uczestnika, awaria motocykla uczestnika oraz inne działania osób trzecich).
 11. Koszty paliwa do motocykli pokrywa każdy uczestnik wyjazdu. Organizator dla zapewnienia komfortu podróży będzie posiadał zapasowe 60L benzyny.
 12. Każdy uczestnik wyprawy ponosi odpowiedzialność za straty na własnym życiu i zdrowiu spowodowane jazdą w trudnych warunkach offroadowych na drogach publicznych i drogach w terenie. Każdy uczestnik ma świadomość dotyczącą swojego stanu zdrowia i zdaje sobie sprawę, że większość trasy wyprawy przebiega powyżej 3000 mnpm, a w samym Tadżykistanie powyżej 4000 mnpm co może wpływać negatywnie na stan zdrowia i samopoczucia.
Dodatkowe informacje dotyczące kosztów wyprawy
Cena zawiera
 1. Transport motocykla na trasie Warszawa – Biszkek – Warszawa wraz z formalnościami związanymi z odprawą celną.
 2. Koszt noclegu x9 noclegów (hotel, prywatne gasthousy, jurty), wyżywienie x 9 dni (śniadania, obiadokolacje)
 3. Przygotowanie trasy i przewodnictwo w trakcie 14 dni Wyprawy, obsługa grupy w zakresie kontaktów w języku lokalnym, pomoc w zakresie obsługi dokumentów transportowych i wizowych.
 4. Support samochodu 4×4 przewodnika. Transport bagaży (max 250L gumowa torba na moto), zapewnienie bezpiecznej rezerwy paliwowej (60L dla całej grupy). Dysponujemy podstawowym kompletem narzędzi.
 5. Pomoc w transporcie uczestnika do najbliższego punktu medycznego, oraz transport motocykla do najbliższego miejsca z możliwością naprawy lub transportu do Biszkeku.
 6. Zapewniamy transport uczestników z lotniska do Hotelu w Biszkeku i z hotelu na lotnisko
 7. Ubezpieczenie wyprawowe do 100K Euro Alianz.
Cena nie zawiera

 

 1. Kosztów wiz ( wymagana wiza Tadżycka plus GBAO – koszt około 70 usd ) oraz opłat wjazdowych do Tadżykistanu i Kirgistanu (50usd za motocykl)
 2. Koszt wjazdu do parku (około 10usd za motocykl)
 3. Kosztów wyżywienia inne niż powyższe ( napoje, przekąski w trakcie dnia )
 4. Kosztów paliwa (planowana trasa to 3500km a cena paliwa to koszt około 2 zł / litr )

 1. Dzień 1 przylot – poranne i popołudniowe lądowania – transport z lotniska do Hotelu, odbiór motocykli, kolacja – nocleg w Hotelu

  Tego dnia zajmiemy się przygotowaniem motocykli i bagaży. W zależności od czasu lądowania, będziemy mogli udać się na obejrzenie miasta, drobne zakupy na bazarze, a na koniec dnia zjemy kolacje w tradycyjnej restauracji w mieście.

 2. Dzień 2 Hotel Biszkek - Tosor Camp 311 km 4 godz

  Wyjazd z hotelu po śniadaniu. Dziś mamy jako pierwsze zadanie przebić się przez zatłoczone azjatyckie miasto, a następnie pięknymi asfaltowymi górskimi drogami  dojedziemy do najpopularniejszego miejsca odpoczynku w Kirgistanie. Jezioro Isyk Kul to jezioro leżące na poziomie 1650 m.n.p.m. Tak duże że przypomina morze, nie widać przeciwległego brzegu. Woda w nim jest słodka, a co najciekawsze nigdy nie zamarza. Tutaj Sowieci testowali swoje nowe modele torped, a Breżniew miał tu swoją luksusową wille. Odpoczniemy na dzikim kampingu nad samym brzegiem jeziora.

 3. Dzień 3 Tosor – Song Kul Camp 360 km 8 godz

  Tego dnia czeka nas górska przeprawa. Po raz pierwszy dotkniemy gór Tien Shan. Będziemy się wspinać na przełęcz Tosor (4000 mnpm), trudna droga ciągnąca się wśród szczytów, rzek spływających z lodowców. To dzień w którym po raz pierwszy poczujemy klimat wysokich wysokich gór. Czasami będzie brakowało tchu ale u celu drogi odpoczniemy w Jurtach – tradycyjnym kirgiskim namiocie.

 4. Dzień 4 Song Kul - Kaldamo Pass Camp 320 km 5 godzin

  Po śniadaniu na wysokości 3300 mnpm wybierzemy się na objazd jeziora Song Kul, gwarantujemy że będziecie zatrzymywać się co parę minut, aby uwiecznić fotograficznie piękno gór, jeziora, które będzie nam towarzyszyć przez prawie cały dzień. Nocleg w dowolnie wybranym „hotelu 1000ca gwiazd”

 5. Dzień 5 Kaldamo Pass - Osh Hotel 220 km 4 godz

  Po nocy spędzonej na dzikim kampingu wyruszymy przez przełęcz w kierunku cywilizacji. Tego dnia nie będziecie mogli z rąk wypuścić aparatu fotograficznego, częste spotkania z widokami zapierającymi dech w piersiach nie pozwolą obojętnie przejechać na motocyklu. Naszym celem jest drugie co do wielkości miasto Kirgistanu – Osh gdzie zanocujemy w hotelu. Chyba wszystkim nam przyda się odrobina luksusu

 6. Dzień 6 Osh Hotel - Karakul Home Stay 300 km 5 godzin

  Po śniadaniu w hotelu wyruszamy w kierunku Tadżykistanu. Będzie to głównie droga asfaltowa, czasami zatłoczona, czasami absolutnie pusta, ale za to wiodąca górskimi serpentynami przez góry. Dzień nie będzie trudny, ale za to interesujący – będziecie mogli podpatrzeć jak wygląda życie codzienne mieszkańców Kirgistanu, a wszystko będzie okraszone widokami 6 cio i 7-mio tysięczników które będą nam cały czas towarzyszyć. Musimy przekroczyć granicę z Tadżykistanem (kolejne ekstremalne doznanie) aby zaraz za granicą zanocować nad jeziorem KaraKol na wysokości 4000mnpm. Śpimy w home stay u lokalnych tadżyckich gospodarzy

 7. Dzień 7 Karakul - Bartang Home Stay / camp 190 km 6 godzin

  Wracamy na prawdziwy offroad. Wjeżdzamy w interior Tadżykistanu do strefy parku narodowego. Będziemy podróżować wzdłuż rzeki Bartang, praktycznie bez cywilizacji – jest to mekka i najważniejsza trasa motocyklistów w Tadżykistanie. Będzie trudno, będzie ciekawie i będzie inaczej. Poczujecie się jak na księżycu, będziecie mogli poczuć prawdziwy smak rajdu Dakar. Nocleg w połowie drogi w dowolnie wybranym miejscu…

 8. Dzień 8 Bartang - Khorog Hotel 200 km 6 godzin

  Kontynuujemy zmagania z drogą z dnia poprzedniego. Krajobrazy zmieniają się z wysokogórskich na bardziej nizinne, ale nic bardziej mylnego, wasze GPS-y nadal będą pokazywać wysokość powyżej 3700mnpm. Dziś dojeżdżamy do cywilizacji śpimy w hostelu. Na pewno spotkacie tam wielu overlanderów z całego świata.

 9. Dzień 9 Khorog - Yasyk Kul Camp 350 km 7 godz

  Wyruszamy bardzo rano. Przed nami cały dzień jazdy szutrami wzdłuż granicy z Afganistanem. Od Afganistanu oddzielać was będzie rzeka Piandż. Momentami będziecie mogli podejrzeć życie zwykłych Afgańczyków mieszkających w domach oddalonych od was raptem o 50 metrów. Dzień kończymy nad jeziorem górskim Aleksandra Wielkiego na dzikim campingu.

 10. Dzień 10 Yasyk Kul - Sary Tash Home Stay 400 km 8 godz

  Tego dnia pojedziemy bardzo dziurawym asfaltem w kierunku Kirgistanu. Nie jest to zwykły dziurawy asfalt – to jest legendarny dziurawy asfalt czyli Pamir Highway. Przez kompletne pustkowia w towarzystwie wielkich szczytów będziemy jechać tym razem wzdłuż granicy z Chinami. Przy odrobinie szczęścia, będziecie mogli sobie zrobić selfi na motocyklu po stronie Chińskiej. Przekraczamy granicę z Kirgistanem i nocujemy w home stay w pierwszej kirgiskiej wiosce.

 11. Dzień 11 Sary-Tash-Ulugqat Home Stay 300km 5 godz

  Po wielu trudach związanych z offroadem i wysokością ten dzień spędzimy na asfalcie. Kolejny raz będziecie mogli sobie odpocząć. Piękna trasa i wspaniałe widoki będą nam towarzyszyć przez cały dzień. Wieczorem zatrzymamy się na nocleg w hostelu.

 12. Dzień 12 Uluggat - Toktogul Camp stay 350 km 5godz

  Tego dnia droga wiedzie wzdłuż największej rzeki Kirgistanu – Naryn. Jedziemy najważniejszą arterią Kirgistanu, ale jednocześnie najpiękniejszą drogą pod względem widoków i ukształtowania terenu. Kończymy nad największym jeziorem powstałym w wyniku spiętrzenia wód – Toktogul. Camping na dziko nad brzegiem.

 13. Dzień 13 Toktogul - Bishkek Hotel 320 km 6 godz

  To ostatni odcinek naszej wyprawy. Przed nami wiele przełęczy, kanionów i mrożących krew w żyłach długich tuneli. Kończymy wyprawę w naszym już znanym hotelu w Biszkeku.

 14. Dzień 14 dzień wylotu - poranne i popołudniowe wyloty – transport z hotelu na lotnisko

  Po śniadaniu organizujemy wyjazd uczestników na lotnisko. Do zobaczenia na naszych następnych wyprawach.