Nowy namiot dachowy ARB FLINDERS”, 240cm x 140cm

NOWOŚĆ OD ARB – NAMIOT DACHOWY FLINDERS, 240cm x 140cm

Firma ARB, producent znanych i uznanych namiotów dachowych wprowadziła do sprzedaży nowy model namiotu dachowego – ARB FLINDERS.

 

Idea namiotu nie zmieniła się, ARB pozostało wierne koncepcji tzw. kanapki. Nie zmieniły się również wymiary, to nadal 240 cm długości i 140 cm szerokości. Jest jednak kilka zmian i nowych rozwiązań, które odróżniają ARB FLINDERS od jego poprzednika, flagowej propozycji ARB, Simpson’a III.

 

 

Najbardziej widoczna różnica to kształt. Namiot po rozłożeniu jest bardziej opływowy i przypomina „pół cylinder”. Dodano także popularny teraz dach z widokiem na niebo, czyli naprawdę duże okno w dachu.

   

Pozostałe okna również powiększono. Te zabiegi dodały wnętrzu namiotu „oddechu” i optycznie go powiększyły.

Dodatkowo ARB FLINDERS został wyposażony w wewnętrzne oświetlenie LED oraz podwójny port USB do ładowania elektroniki, które zasilane są z gniazda zapalniczki samochodu lub dodatkowego akumulatora.

Największą jednak zmianą jest sposób składania namiotu, wpływający również na jego wygląd po złożeniu. ARB zrezygnowało z męczącego i nieporęcznego pokrowca, z którym po rozłożeniu nigdy nie wiadomo co zrobić… W nowym ARB FLINDERS pokrowiec jest zintegrowany z podłogą namiotu. Takie rozwiązanie zmusiło producenta do pozostawienia drabiny na zewnątrz pokrowca lub szybkiego demontażu i chowania jej w samochodzie (rozwiązanie znane np. z namiotów AUTOHOME).

A teraz najważniejsze! Nowy namiot jest po złożeniu o 10 cm niższy z pozostawioną drabiną i aż o 20 cm niższy po zdemontowaniu drabiny od poprzednika przy zachowaniu możliwości pozostawienia pościeli wewnątrz. Takie rozwiązanie według ARB ma znacząco obniżyć zużycie paliwa i hałas podczas jazdy.

Niestety producent nie podaje żadnej informacji o dodatkowych akcesoriach jak np. przedsionek, który w Simpson III sprawdza się genialnie. Naszym zdaniem brak tego akcesorium to poważna wada, ale może coś wkrótce się zmieni. Generalnie, jeśli ktoś lubi namioty dachowe „kanapki” i właśnie przymierza się do zakupu, to nowy model ARB FLINDERS jest propozycją wartą rozważenia.

Aktualna cena to ok.1570 euro. U nas dostępny za ok. 39 dni.

Share this post