Jedwabny Szlak – Przygotowania

Termin wyjazdu na najdłuższą wyprawę w tym sezonie coraz bliżej. Przygotowania wchodzą w tzw. fazę gorączkową…..wizy, zezwolenia, setki różnych mniej lubbardziej sensownych zaświadczeń,poświadczeń oraz dokumentów potwierdzających że jednak nie jesteśmy wielbłądami…:). Do tego dochodzą przygotowania samochodów …jak zwykle nieco spóźnione. Dziś dotarły do nas wizy do Tadżykistanu a wraz z nimi zgody na wjazd do GBAO autonomicznego okręgu w Tadżykistanie na terenie którego znajduje się Pamir czyli cel naszej wyprawy.

WIZA TADŻYCKA
WIZA TADŻYCKA

Jedwabnym Szlakiem – relacja z wyprawy cz. 1

Sobota 15.07.2017. Startujemy z wyprawą Jedwabnym Szlakiem. Co prawda jeszcze przez kilka dni jedwabny to on jeszcze nie jest ale po kolei.

Jedwabnym Szlakiem – relacja z wyprawy cz. 2

Po około 2 godzinach jazdy wpadamy do Uralska gdzie spotykamy się ze znajomymi Kazachami, Anisem i Bułatem z firmy kazakhgas.kz.

Jedwabnym Szlakiem – relacja z wyprawy cz. 3

Kolejny poranek z żarem lejącym się z nieba wygania nas z namiotów ok 6:30. Kawa,  śniadanie i ruszamy dalej. Do Karagandy nie dojeżdżamy. Jakieś 200 km

Jedwabnym Szlakiem – relacja z wyprawy cz. 4

Restauracja okazuję się lokalem o standardzie europejskim. Ciesząc się prostymi zdobyczami cywilizacji „balujemy do zamknięcia knajpy.

Kazachstan Bez Asfaltu 2019

Kazachstan jako docelowy kierunek to nowość w naszym kalendarzu wypraw. Doszliśmy do wniosku że już najwyższy czas potraktować Kazachstan poważnie a nie tylko jako kraj tranzytowy w drodze na południe. Nas Kazachstan fascynuje od pierwszej w n

[/vc_column][/vc_row]