Akcesoria do nowej Toyoty Hilux

Toyota Hilux 2.8 D4-D – Nowe akcesoria ARB

Już od marca będzie można kupić w Europie nową Toyotę Hilux 2.8 D4-D . Wielkich zmian poza 200 konnym silnikiem 2.8 D4-D  znanym z modelu Land Cruiser 150 nie należy się spodziewać.
Mimo to specjaliści w firmie ARB którzy mieli już okazję przyjrzeć się bliżej nowemu Hiluxowi, przygotowali nowy zestaw akcesoriów do najnowszej Toyoty. Dzięki temu możemy przedstawić przegląd gamy akcesoriów ARB dedykowanych do nowego Hiluxa.

BLOKADY MOSTÓW ARB

Blokady mechanizmu różnicowego firmy ARB od dziesięcioleci sprawdzają się w samochodach terenowych. Blokady ARB niezawodne i niezastąpione w trudnym terenie będą także dostępne dla nowego  modelu Hilux’a w wersji do przedniej osi i tylnej osi.

OSŁONY PODWOZIA

Do nowego Hilux’a dostępny będzie zestaw osłon obejmujący silnik i przedni most, skrzynię biegów oraz reduktor. Osłony podwozia firmy ARB są wykonane z ocynkowanej i malowanej proszkowo stali o grubości 3 mm. 

ZAWIESZENIA OME TOYOTA HILUX

Zawieszenia OME do nowej Toyoty Hilux będą dostępne w kilku wariantach o różnej nośności. W nowej gamie zawieszeń OME pojawią się amortyzatory o sportowej charakterystyce i regulowanej twardości. 

SNORKLE SAFARI

Także sprawdzone i niezawodne snorkele SAFARI będą dostępne w wersji do najnowszego modelu Toyoty Hilux.

BAGAŻNIKI DACHOWE ARB

Nowe aluminiowe bagażniki –  platformy,  firmy ARB  będą dostępne w sześciu rozmiarach. Do nowej Toyoty Hilux idealnie zmieści się platforma o wymiarach L x W = 1255 x 1155 mm lub 1255 x 1285 mm.  Wymagany zestaw montażowy bagażnika będzie dostępny osobno. Dostępny będzie także szeroki wachlarz akcesoriów do bagażników –  relingi i adaptery do mocowania licznych akcesoriów. Platformy bagażnikowe będzie  można również montować na hard-topach ARB.

HARDTOP ARB SERIA CLASSIC

ARB przygotowało także szeroką ofertę hardttopów do nowej Toyoty Hilux.Hard-topy ARB z serii Classic można zamówić z bocznymi przesuwanymi oknami, bocznymi składanymi oknami lub bocznymi aluminiowymi klapami. Można również zamówić dodatkowe opcje, takie jak różne szyby boczne, malowanie w kolorze nadwozia lub dowolnie wybrany kolor. W standardowej wersji hardtop jest w kolorze białym. Hard-topy ARB są przystosowane do montażu bagażników dachowych.

HARDTOP ARB SERIA ASCENT

Poza hardtopem Classic ARB do nowej Toyoty Hilux przygotowało także hardopy z serii Ascent. Jest on produkowany bez widocznych zewnętrznych uszczelek i bez ramy wokół okien. Zapewnia maksymalny komfort dzięki zintegrowanym z pojazdem centralnym zamkiem oraz elektrycznie blokowanymi bocznym oknami. Hardtopy ARB Ascent można opcjonalnie zamówić z wykończeniem metalicznym lub perłowym. Oczywiście Hardtopy Ascent są przystosowane do montażu bagażników dachowych.

SYSTEMY ZABUDOWY SZUFLADOWEJ ARB

Zabudowy szufladowe ARB nadal będzie można zabudować w przestrzeni ładunkowej nowego Hiluxa. Zalecane są zabudowy o wymiarach dł. X szer. = 1355 x 505 mm. Przestrzeń po obu stronach zabudowy można wykorzystać jako dodatkowe schowki i przykryć elementami bocznymi dedykowanymi do konkretnego modelu samochodu. Dzięki temu uzyskamy płaską i praktyczną powierzchnie w przestrzeni ładunkowej. Taką przestrzeń można wykorzystać na przykład na drugi akumulator lub kompresor.

ASYSTENT TYLNEJ KLAPY ARB

Asystent tylnej klapy został opracowany przez firmę ARB we współpracy z firmą Stabilus. Sprężyna gazowa pomaga powoli opuszczać klapę tylną. Dlatego klapę tylną można zwolnić natychmiast po otwarciu. Kolejna sprężyna gazowa pomaga przy zamykaniu, dzięki czemu klapę tylną można bez problemu podnieść jedną ręką. Asystent tylnej klapy będzie również dostępny dla nowego Hiluxa.

Share this post